Styl kolonialny

chemiczne substancje szafy na chemikalia chemia Jako producent worków foliowych zobowiązani jesteśmy działaś zgodnie z naturą

W ostatnich latach bardzo popularnym stylem w dziedzinie aranżacji wnętrz stał się tzw. styl kolonialny. Zakłada on obecność dużych, ciężkich brył meblowych wykonanych z różnych gatunków drzewa egzotycznego, które charakteryzuje się ciepłą, głęboką barwą.

Jednym z takich gatunków jest heban. Drewno znane wszystkim ze swojej niezwykle ciemnej, niemal czarnej barwy. To jeden z najcenniejszych i najtwardszych gatunków. Drzewo to rośnie w strefie zwrotnikowej i, jak można się domyślić, stanowi jedno z najdroższych na świecie. Oprócz przemysłu meblowego wykorzystywany jest także do produkcji instrumentów muzycznych. Podobnie sytuacja ma się z palisandrem. Jego drewno jest bardzo twarde i trudne w obróbce. Posiada piękną, ciepłą, brązową barwę i nieco ciemniejsze usłojenie. Pochodzi z Indii oraz Brazylii. Wytwarza się z niego także elementy dekoracyjne. Ciekawym drzewem jest mahoń, znany głównie ze swojego ciekawego, brunatnoczerwonego koloru. Nie jest specjalnie twarde ani odporne na zagrożenia, ale jego niespotykana barwa gwarantuje mu nieprzemijającą sławę.

żaluzje fasadowe poznań http://www.thermofloc-polska.com/